Do nové sezóny se připojují tři trenérské posily!
HC Meteor Třemošná vstupuje do nové sezóny s posíleným trenérským týmem. Do klubu přicházejí tři noví trenéři Martin Pouska, Kevin Reiniš a Josef Ešler, kteří přinesou zkušenosti z různých úrovní hokeje a budou se podílet na rozvoji našich hráčů.
Martin Pouska
trenér 6. třídy, garant pro sportovní rozvoj
Můžeš se krátce představit?
Trenérské činnosti se věnuji od roku 2011. Začínal jsem u ženského týmu v Plzni, později jsem působil také v Meteoru, kde jsem si prošel kategoriemi od školek až po 9. třídu. Zkušenosti mám i z reprezentací U16 a U17 jako skills coach. V posledních letech jsem působil v Plzni u mládeže, juniorky i A-týmu. Zároveň trénuji reprezentaci U18 žen, se kterou jsme získali tři medaile z mistrovství světa.
Co tě přivedlo k trénování a proč ses rozhodl působit právě v Meteoru?
K trénování mě přivedlo z části zranění a také velká chuť se dál posouvat. Když jsem odcházel do Plzně, říkal jsem si, že bych se jednou chtěl vrátit a předat zkušenosti dalším generacím.
Na co se v tréninku zaměřuješ kromě samotné výkonnosti?
Především na dovednosti. Čím větší má hráč jejich zásobu, tím lépe dokáže řešit herní situace na ledě.
Co od svého působení u nás očekáváš a na co se nejvíce těšíš?
Těším se na spolupráci s trenéry a na to, že budu moci předat své zkušenosti. Věřím, že se nám podaří posunout hráče zase o kus dál.
Máš nějakou vtipnou historku z trénování?
Spoluhráč se jednou omlouval z tréninku, že musí jet s mámou pro koně.
Kevin Reiniš
trenér starších žáků
Můžeš se krátce představit?
Jsem Kevin Reiniš, je mi 32 let a hokej je celý můj život. Po hráčské kariéře jsem přešel k trénování a poslední roky jsem působil v Itálii.
Co tě přivedlo k trénování a proč ses rozhodl působit právě v Meteoru?
K trénování jsem se dostal přirozeně. Nejvíc mě naplňuje práce s mládeží a sledovat jejich progres. Meteor mi dává smysl svým přístupem k hráčům i fungováním klubu.
Na co se v tréninku zaměřuješ kromě samotné výkonnosti?
Nejde jen o výkon. Důležitý je pro mě přístup, disciplína, respekt a týmovost – aby si hráči odnesli něco i do života.
Co od svého působení u nás očekáváš a na co se nejvíce těšíš?
Těším se na každodenní práci na ledě, dobrou partu a společný posun.
Máš nějakou vtipnou historku z trénování?
Při vysvětlování cvičení začal někomu zvonit telefon… nakonec jsme zjistili, že si ho jeden z kluků zapomněl v kalhotách.
Josef Ešler
trenér brankářů – asistent
Můžeš se krátce představit?
Jmenuji se Josef Ešler, jsem bývalý brankář. Působil jsem například v Litvínově, Grazu nebo v zámoří. Je mi 22 let a poslední tři roky se věnuji trénování.
Co tě přivedlo k trénování a proč ses rozhodl působit právě v Meteoru?
K trénování mě přivedla chuť pracovat s dětmi a předávat jim zkušenosti. Meteor jsem si vybral kvůli prostředí, lidem a přístupu ke sportu.
Na co se v tréninku zaměřuješ kromě samotné výkonnosti?
Snažím se, aby cvičení vycházela z reálných herních situací. Důležitý je detail a správné provedení.
Co od svého působení u nás očekáváš a na co se nejvíce těšíš?
Očekávám, že se budeme společně posouvat, jak hráči, tak i já jako trenér.