Pondělí, 14 Květen 2018 13:20

Sobota, 28 Duben 2018 09:14
Návrat do šaten !

Pondělí, 16 Duben 2018 21:30
Změna vstupného na bruslení s hokejkami

Pondělí, 09 Duben 2018 07:06
Vyklizení šaten - oddílová přestávka !

Od nové sezony jen dvě kategorie

Čtvrtek, 08 Březen 2018 19:05

Změny v mládežnických soutěžích: Od nové sezony jen dvě kategorie
Lener o zúžení mládežnických soutěží: Tlak donutí hráče víc pracovat

Výkonný výbor ČSLH schválil novou strukturu a věkové kategorie mládežnických soutěží, změny vstoupí v platnost od sezony 2018/19. Stávající model se třemi nejvyššími soutěžemi – extraligou mladšího dorostu, extraligou staršího dorostu a extraligou juniorů – nahradí model se dvěma soutěžemi, dvouročníkovou extraligou dorostu a tříročníkovou extraligou juniorů.

Celkový počet mužstev, která v nejvyšších mládežnických soutěžích nastupují, se tak sníží ze 72 na 54, tj. o čtvrtinu. Při stejném počtu hráčů v těchto věkových kategoriích bude důsledkem mimo jiné větší důraz na jejich výkonnostní růst, vyšší vnitřní konkurenci v týmech a s tím související zkvalitnění soutěží.

Obě soutěže – extraliga dorostu, stejně jako extraliga juniorů – budou otevřené, se sestupy a postupy.

V extralize dorostu bude nastupovat třicet a v extralize juniorů čtyřiadvacet mužstev, která si účast vybojovala sportovní cestou. V extralize dorostu budou v sezoně 2018/19 nastupovat hráči ročníků 2003 a 2004, v extralize juniorů hokejisté ročníků 2000, 2001 a 2002.
Pro žactvo a dosavadní mladší dorost se struktura ani věkové kategorie soutěží nemění, kategorie staršího dorostu byla sloučena s kategorií juniorů a byla upravena věková hranice. V nejvyšších věkových kategoriích navazuje nový model na změny provedené v uplynulých sezonách v nejvyšších soutěžích dospělých a zaměřené na širší uplatnění mladých hráčů v Tipsport extralize a WSM Lize.

Přijetí nového modelu předcházela roční příprava a diskuse na všech úrovních hokejového prostředí. Různé varianty diskutovaly v tomto období všechny odborné komise ČSLH – sportovně-technická komise, trenérsko-metodická komise, komise mládeže, reprezentační komise i poradní výbor, složených ze zástupců krajských svazů.

Diskuse se zúčastnili také zástupci Asociace profesionálních klubů ledního hokeje a Akademií ČSLH, všechny členské kluby mohly své návrhy, týkající se organizace soutěží, předkládat do poloviny ledna 2018.

Převzato:  hokej.cz    zde  zde