Pondělí, 09 Duben 2018 07:06
Vyklizení šaten - oddílová přestávka !
více >>

Úvod

To byl zápas! Meteor ve finiši skolil poslední Slovan a zachoval Extraligu mladšího dorostu v Třemošné pro příští sezónu.

Sobota, 03 Březen 2018 20:43

ELMD  HC Meteor Třemošná  x  HC Slovan Ústí nad Labem  3:2 (0:1,1:1,2:0)

Branky a nahrávky: 31. Holý (Bulka, Vágner), 53. Ebenstreit (Antony), 55. Vágner – 12. Tot (Krocker), 29. Costa (Tomšík, Krocker)

HC Meteor Třemošná: Mi. Pícl (Bočan) – špaček, Ma. Pícl, Poch, Plecitý, Psota, Bulka, Pechr – Vágner, Korčák, Kozlík, Matoušek, Antony, Seidler, Holý, Ebenstreit, Beránek, Stárek, Bláha

HC Slovan Ústí nad Labem: Haspra (Mazourek) – Jarábek, Tomšík, Vlach, Filip, Kylíšek, Polata – Krocker, Bauer, Tot, Doskočil, Češka, Špaček, Costa, Čermák, Weiss, Pavlíček, Hampl

Rozhodčí: J. Hucl – T. Brejcha, T. Pešek

Diváci: 64

Komentář:

Třemošenská sport aréna viděla bitvu, ve které šlo o hodně. Slovan Ústí nad Labem mohl v případě vítězství snížit bodový náskok na předposlední Meteor a zachovat si tak naději, že  si nakonec "Černého Petra sestupu vytáhne Meteor",  jenže místo toho zůstává "přikován" k poslední příčce skupiny C.

Matematika hovořila zcela jasně, domácí Meteor potřeboval tříbodové vítězství pro zachování extraligové příslušnosti, ale Slovan nechtěl prodat svoji "kůži zadarmo" a když se ujal v čase 11:59 vedení 0:1, doslova ztichla Sport Aréna. Meteoru nepomohla k vyrovnání ani přesilovka, kdy byl brankář hostů zasypán mraky střel, ale bez gólového efektu. Jednogólovým vedením hostů  skončila první třetina.

Ve druhé třetině padlo po gólu na každé straně. Na začátku druhé třetiny Meteor opět nevyužil  nabídnutou přesilovku a byli to naopak hosté, kteří znova udeřili a šli do vedení 0:2 v čase 28:50, když necelou minutu před tím úspěšně Meteor ubránil přesilovku hostů. Jak se říká "do třetice všeho dobrého" Meteor vstřelil kontaktní branku a využil nařízenou přesilovku  v čase 29:58, když mu na to  stačilo 45 sekund. Soupeř se ve druhé části třetiny snažil opět "odskočit" o dvě branky, ale to se mu nepodařilo. Domácí přidávali na obrátkách, ale své šance nevyužili, i když "vyrovnání viselo doslova na vlásku".

Začátek třetí třetiny se vůbec neubíral podle představ domácího týmu, kdy snaha a touha o vyrovnání nebyla vyslyšena a čas doslova "utíkal jak na sprintérských závodech". Nástup do druhé části třetí třetiny se ale Meteoru náramně povedl a dvěma "slepenými" góly otočil vývoj utkání na svoji stranu , když bylo vyrovnáno v čase 52:53 a třetí branku Meteor přidal v čase 54:29 a poprvé se v utkání ujal zaslouženého vedení. Hosté Meteoru v čase 56:07 nabídli ještě přesilovku. Po skončení přesilové hry byla jasné, že se soupeř pokusí vyrovnat skóre hrou v šesti a že odvolá svého strážce branky, což  tak učinil, ale dobrou obrannou hrou už si Meteor výhru nenechal vzít a uhájil tak jednogólové vítězství, kdy po skončení utkání "vypukla nefalšovaná radost a oslava" a všem "spadl kámen ze srdce". Pro Meteor je to velký úspěch, když se loni podařilo postoupit do Extraligy MD a zachovat tak příslušnost i pro příští sezónu. „Všichni si zase musíme uvědomit, že úspěch přijde jedině s pokorou, poctivým tréninkem a přístupem v utkáních,“ říká hlavní trenér Martin Barčák.

5549 HC Meteor Třemošná - HC Slovan Ústí nad Labem    3 : 2
  5550 HC Slavia Praha - Pracovní zálohy Kladno    4 : 5 (P,SN)
  5551 HC Energie Karlovy Vary - Rytíři Kladno    3 : 2

18. kolo 8.3.2018 Čtvrtek
  5552 HC Slovan Ústí nad Labem - HC Energie Karlovy Vary    ..... : .....    (Čt 17:00)
  5553 Rytíři Kladno - HC Slavia Praha    ..... : .....    (Čt 15:00)
  5554 Pracovní zálohy Kladno - HC Meteor Třemošná    ..... : .....    (Čt 17:55)
19. kolo 10.3.2018 Sobota
  5555 Pracovní zálohy Kladno - HC Slovan Ústí nad Labem    ..... : .....    (So 11:25)
  5556 Rytíři Kladno - HC Meteor Třemošná    ..... : .....    (So 13:40)
  5557 HC Slavia Praha - HC Energie Karlovy Vary    ..... : .....    (Ne 16:00)
20. kolo 15.3.2018 Čtvrtek
  5558 HC Slovan Ústí nad Labem - HC Slavia Praha    ..... : .....    (Čt 17:00)
  5559 HC Energie Karlovy Vary - HC Meteor Třemošná    ..... : .....    (Čt 15:25)
  5560 Rytíři Kladno - Pracovní zálohy Kladno    ..... : .....    (Čt 16:10)