Úvod

ELMD HC Meteor Třemošná x HC Slovan Ústí nad Labem 7. kolo

Sobota, 13 Leden 2018 21:02

ELMD  HC Meteor Třemošná  x  HC Slovan Ústí nad Labem  6:2 (3:1,2:1,1:0)

Branky a nahrávky:12. Ženíšek, 12. Korčák (Seidler, Šedivý), 13. Vágner (Ženíšek), 24. Stárek (Holý), 32. Vágner (Ženíšek), 44. Pícl (Ženíšek, Vágner) – 8. Hampl, 23. Costa (Koblížek)

HC Meteor Třemošná: Pícl Michal (Bočan) – Pícl Martin, Poch, Šedivý, Jánský, Plecitý, Psota, Bulka – Vágner, Korčák, Kozlík, Matoušek, Antony, Seidler, Bláha, Holý, Ebenstreit, Beránek, Stárek, Ženíšek

HC Slovan Ústí nad Labem: Haspra (21. Mazourek) – Jarábek, Tomšík, Filip, Kylíšek, Polata – Krocker, Iljuk, Tot, Koblížek, Doskočil, Kaše, Costa, Gašpar, Čermák, Konopásek, Weis, Hampl

Rozhodčí: Kostourek – Gerát, Zimmermann

Komentář k utkání: Utkání v první třetině bylo poznamenáno nervozitou a nepřesnostmi obou celků a hosté opticky působili sebevědoměji, což vyústilo první brankou v síti Meteoru v čase 7:59. Hosté se ale dlouho z vedení v utkání neradovali. Meteor poskytnutou přesilovku v čase 11:02 za 24 vteřin využil a srovnal skóre na 1:1. To domácí "Meteoráky doslova nakoplo do plných obrátek"  a stav utkání se ještě v téže minutě (11:42) změnil na 2:1. V čase 12:56 si domácí diváci opět "procvičili své hlasivky" když z plných plic křičeli gól a rázem byl stav 3:1. Ve zbytku třetiny měly oba týmy výhodu jedné přesilovky, ale stav se již nezměnil.

Ve druhé třetině Meteor dohrával více jak minutu přesilovku z první části, ale branku hostí "skoro ohrozil", ale naopak hosté "dychtili po snížení nepříznivého stavu". I když Meteor věděl, že utkání není vyhrané, nemohl se dostat do tempa a tak přišlo snížení na 3:2 v čase 22:38. Branka domací "probudila" a odezva přišla v čase 23:34 a vedení o dvě  branky bylo zpět. Následně přišla série vyloučení Meteoru, ale hosté nedokázali skórovat i když si příležitosti dokázali vypracovat. Naopak v čase 31:57 přišel gól Meteoru a přinesl uklidnění do řad domácích. Přesilovku ke konci třetiny domácí promarnili a tak se šlo do kabin s "luxusním náskokem tří branek".

Ve třetí třetině v čase 43:40 využil Meteor přesilovku a navýšil svůj náskok na 6:2. Další branka již do konce zápasu nepadla. Ve zbytku utkání domácí tým "poskytl netakticky" ještě čtyři přesilovky, což soupeř nedokázal potrestat a tak se po "poslední siréně" radoval Meteor ze zaslouženého vítězství.

5519 HC Meteor Třemošná - HC Slovan Ústí nad Labem    6 : 2
  5520 HC Slavia Praha - Pracovní zálohy Kladno    3 : 4 (P)
  5521 HC Energie Karlovy Vary - Rytíři Kladno    0 : 1

8. kolo 18.1.2018 Čtvrtek
  5522 HC Slovan Ústí nad Labem - HC Energie Karlovy Vary    ..... : .....    (Čt 17:00)
  5523 Rytíři Kladno - HC Slavia Praha    ..... : .....    (Čt 16:00)
  5524 Pracovní zálohy Kladno - HC Meteor Třemošná    ..... : .....    (Čt 16:00)