Úterý, 21 Listopad 2017 07:37

Pondělí, 20 Listopad 2017 12:25
Kde hraje Meteor

Neděle, 12 Listopad 2017 14:29
Termíny konání seminářů o výživě sportovců

Středa, 01 Listopad 2017 21:09

Sobota, 02 Září 2017 10:19
Termíny broušení bruslí pro sezónu 2017/2018 s platností od 4. 9. 2017

Úvod O klubu

Minulost

foto Dne 10. října 2003 byl v Třemošné u Plzně otevřen nový zimní stadion se základním vybavením pro veřejnost a zejména pro sportovní vyžití mládeže - Sport Aréna. Následně byl založen oddíl dětského ledního hokeje HC Meteor, který si dal za cíl obnovit po 52 letech tradici hokeje v Třemošné. Ta byla zahájena vůbec prvním utkáním 1. ledna 1940, poté vznikly oddíly DTJ Třemošná a SK Meteor, které po 2. světové válce působily pod názvem Keramika Třemošná. Poslední záznam v kronice je z ledna 1952, kdy Keramika Třemošná poráží LZ Doubravka 12:2 na zimním stadionu v Plzni. Na začátku činnosti nového oddílu HC Meteor trénoval zkušený trenér pan Vladimír Krampol 34 dětí ve dvou oddílech – předškoláci a 1. třída a 2. a 3. třída. V průběhu prvních čtyř měsíců se tento počet zdvojnásobil, což ukázalo, že ve spádové lokalitě (Třemošná, Horní Bříza, Kaznějov, Zruč – Senec a částečně Plzeň) je značný mládežnický sportovní potenciál.

Oba týmy absolvovaly v průběhu jara roku 2004 několik přípravných utkání proti vrstevníkům z jiných týmů. V dubnu zvítězilo družstvo žáků prvních a druhých tříd v turnaji v Mariánských Lázních za účasti týmu z Tachova a čtyř družstev z německého Berlína. HC Meteor zde obsadil vynikající 1. místo. V květnu zvítězil oddíl HC Meteor na domácím ledě v turnaji za účasti HC Sparta Praha, HC Letci Letňany a HC Rabat Kladno.

Současnost

V oddílu HC Meteor je v současné době 190 aktivních členů ve věku od 4 do 18 let, kteří se účastní 3 x týdně tréninků. O víkendech pak probíhají zápasy v jednotlivých soutěžích. Mladí sportovci navštěvují sportovní třídy na 31. základní škole v Plzni. Odtud jsou dopravováni autobusem v rámci vyučování na tréninky do Třemošné v doprovodu našich trenérů a poté odvezeni zpět do školy. Jednotlivé kategorie hrají následující soutěže:

• 1. - 4. třída: Krajské turnajové soutěže
  • 5. - 8. třída : Žákovská liga (největší celorepubliková soutěž)
  • Mladší dorost: extraliga mladšího dorostu – západní část (nejvyšší celorepubliková soutěž)
  • Starší dorost: 1.liga dorostu – západní část (druhá nejvyšší celorepubliková soutěž)

Vedoucí trenér mládeže: Adam Sýkora
Brankáři: Václav Fürbacher, Ladislav Gajdošík, Petr Jež